
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 340 kHz |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 892
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52723
Ext.Price$0.52723
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52723 | $0.52723 |
| 10 | $0.42730 | $4.27300 |
| 25 | $0.39414 | $9.85350 |
| 50 | $0.36355 | $18.17750 |
| 100 | $0.33533 | $33.53300 |
| 300 | $0.30987 | $92.96100 |
| 500 | $0.28634 | $143.17000 |
| 1000 | $0.27247 | $272.47000 |
